Menu Wyszukaj

farby tempera

Oferta|ASTRA|Malarstwo » Farby » farby tempera|Szkolne

Cena:0.00
dostępny

farba tempera 6 lub 12 kolorów w opakowaniach 20ml

 

Farby tempera to farby wodorozcieńczalne, przeznaczone do malowania na papierze, tekturze, kartonie, drewnie oraz tynku. Nowe, ulepszone tempery ASTRY sporządzane są na doskonałej jakości pigmentach, spoiwach oraz substancjach utrzymujących wilgoć.
Użyte składniki powodują równomierne rozprowadzanie farby na podłożu. Wysokiej jakości, drobno zmielone pigmenty użyte są w farbach w tak wysokich stężeniach, że zapewniają wymalowaniom bardzo intensywne, żywe barwy nawet przy stosowaniu dużych rozcieńczeń. Farby mieszają się ze sobą wzajemnie w dowolnych proporcjach, dając możliwość samodzielnego tworzenia całkiem nowych odcieni i barw. Powierzchnie pomalowane temperami ASTRY przy schnięciu bardzo delikatnie matowieją i stają się aksamitne.
Tempery mogą służyć do wykonywania różnych prac malarskich oraz do nauki malowania w szkołach. Można nimi malować w technikach zbliżonych do gwaszu lub do akwareli w zależności od stosowanych rozcieńczeń farby. Dają się one stosować w technikach mieszanych z farbami akwarelowymi i plakatowymi ASTRY.
Farby tempera przeznaczone są głównie dla młodych adeptów sztuki plastycznej.